جمعه 31 فروردین 1397 | Friday, 20 April, 2018
مشکلات آب و فاضلاب خوزستان در 4سال آینده بهبود می‌یابد
تاریخ : 26 , دی, 1396 ساعت :15:51
استاندار خوزستان:

استاندار خوزستان گفت: یک برنامه ۳ تا ۴ ساله برای بهبود قابل ملاحظه‌‌ی مشکلات آب و فاضلاب خوزستان و به‌ویژه اهواز درنظر گرفته‌ شده است.

به گزارش کارون نیوز؛ غلام‌رضا شریعتی عصر روز گذشته در مراسم کلنگ زنی ۳ پروژه آب و فاضلاب شهرستان کارون، اظهار کرد: یک برنامه ۳ تا ۴ ساله برای بهبود قابل‌ملاحظه‌ای مشکلات آب و فاضلاب خوزستان و به‌ویژه اهواز در نظر گرفته‌شده است.

وی بابیان اینکه فاضلاب و آب شرب خوزستان وضعیت مناسبی ندارد، گفت: در ۵ ماه گذشته مراحل اداری، مناقصات، تأمین اعتبارات و تهیه لوله برای پروژه‌های فاضلاب صورت گرفت و ازاین‌پس مراحل اجرایی آغاز می‌شود و به‌نوعی اهواز شخم خواهد خورد.

استاندار خوزستان بیان کرد: به علت مشکلات فاضلاب شهرستان کارون، از ۶۰ میلیارد تومان اعتبارات ملی مربوط به آب و فاضلاب اهواز، ۳۵ میلیارد تومان را به پروژه‌های شهرستان کارون اختصاص داده‌ایم.

وی با اشاره به سه پروژه‌ی اصلاح شبکه فاضلاب شهرستان کارون اظهار کرد: عملیات اجرایی این پروژه‌ها امروز بااعتبار ۱۵/۵ میلیارد تومان در مناطق درویشیه، شهرک گل‌ها و اسلام‌آباد شرقی آغاز شد.

شریعتی افزود: به‌تدریج عملیات اجرایی پروژه‌های آب و فاضلاب در دیگر مناطق همچون اسلام‌آباد غربی، مشعلی، زرگان و مرکز اهواز نیز آغاز می‌شود.

وی با اشاره به طرح آب‌رسانی غدیر‌ گفت: برای این طرح تاکنون بیش از ۴۴ کیلومتر و تا پایان سال ۷۵ کیلومتر دیگر لوله‌گذاری می‌شود.

استاندار خوزستان عنوان کرد: مراحل تأمین فاینانس تصفیه‌خانه فاضلاب غرب اهواز نیز با سختی به اتمام رسیده و پیمانکار آن نیز مشخص است. در سال ۹۷ نیز عملیات اجرایی این تصفیه‌خانه آغاز می‌شود. همچنین امیدواریم تصفیه‌خانه فاضلاب شرق اهواز نیز به اتمام برسد.

وی گفت: برای اصلاح شبکه فاضلاب اهواز، حمیدیه، کارون و شیبان به یک برنامه ۳ تا ۴ ساله نیاز داریم تا به وضع قابل قبولی داشته برسیم.

شریعتی ضمن عذرخواهی از شهروندان بابت مشکلاتی که در حین اجرای پروژه‌های فاضلاب به وجود می‌آید، اظهار کرد: مجبوریم مشکلات فاضلاب را حل کنیم زیرا سلامت شهروندان را به خطر انداخته‌ است. بین سلامتی و ایجاد مزاحمت برای تردد، سلامتی مردم در اولویت است.

وی افزود: این کارهای زیرساختی برای این نسل و نسل‌های بعدی موردنیاز است و راهی جز آن نداریم.

Share

www.karoonnews.com
  • تبلیغات

    شبکه اطلاع رسانی دانا شبکه اطلاع رسانی رهیاب