سه شنبه 29 اسفند 1396 | Tuesday, 20 March, 2018
می خواهم با مهدی حب درویش رکورد دار روپایی ایران رقابت کنم/ به خاطر روپایی اخراجم کردند
تاریخ : 17 , دی, 1396 ساعت :17:45
عبدالجمال مقدم جوان روپایی زن شهرستان کارون؛

عبدالجمال مقدم 4 سال است که حدفاصل اهواز تا کربلا را روپایی می زند.

به گزارش کارون نیوز؛ عبدالجمال مقدم جوان روپایی زن کارونی در گفتگویی، درباره سبقه اش در این رشته و علت حضورش در این سمت و سو اظهار داشت: 6 سالم بود که دیدم علاقه زیادی به توپ دارم. از همان موقع به جز توپ با سیب زمینی و پرتغال روپایی می زدم و علاقه زیادی به این کار داشتم.

وی در ادامه افزود: 23 سال دارم و درشهرستان کارون و محله کوت عبدالله زندگی می کنم. از مهمترین رکوردهایی که زدم روپایی در پله های برج میلاد، هد زدن در استخر، روپایی در دیوار چین، روپایی در عمان و همچنین 4 سال است که از اهواز تا کربلا را پیاده می روم. 25 روز در راه هستم و هر 15 کیلیومتری که روپایی می زنم 5 دقیقه استراحت می کنم. از انجام دادن این کار انرژی می گیرم.

مقدم در ادامه تصریح کرد: ده سالم بود که قهرمان استان شدم و در مسابقات اروپایی مدال آوری کردم. همزمان در تیمهای استقلال، بنیاد و شاهین اهواز هم بازی می کردم اما در فوتبال کسی کمکم نکرد و در 18 سالگی آن را کنار گذاشتم و به روپایی زدن و فوتبال نمایشی روی آوردم. اولین بار سال 88 بود که در بازی فولاد و پرسپولیس 90 دقیقه روپایی زدم.  در بازی فولاد با تیمهای سپاهان، استقلال اهواز، استقلال صنعتی، صنعت نفت و ذوب آهن و … هم روپایی زدم. البته این را هم بگویم که طرفدار برزیل هستم و عاشق این تیمم و آرزو دارم روزی در برزیل روپایی بزنم.

وی درباره رابطه اش با مهدی حب درویش رکورد دار روپایی ایران گفت: رابطه خوبی داریم و چند بار همدیگر را دیده ایم. می خواهم به او پیشنهاد مسابقه روپایی بدهم. هدفم این است تا پله های اضطراری برج استرالیا را روپایی بزنم. فعلا به من مجوز نداده اند اما امیدوارم که این اتفاق رخ دهد. می خواهم برای نام ایران افتخار آفرینی کنم. امیدوارم از من حمایت شود. به خاطر این رشته از محل کارم اخراج شدم و توقع کمک دارم.

Share

www.karoonnews.com
  • تبلیغات

    شبکه اطلاع رسانی دانا شبکه اطلاع رسانی رهیاب