سه شنبه 29 اسفند 1396 | Tuesday, 20 March, 2018
شهردار نباید تنها به ارزش افزوده شهرستان به عنوان منبع مالی اکتفا کند/ لزوم فراهم کردن زمینه های لازم برای سرمایه گذاری های پایدار
تاریخ : 11 , آبان, 1396 ساعت :11:45
فرماندار شهرستان کارون؛

معصومه خنفری گفت: برای اینکه شاهد تحولات مثبت در شهرستان کارون باشیم، شهردار نباید تنها به ارزش افزوده شهرستان به عنوان منبع مالی برای پرداخت حقوق و انجام خدمات شهری اکتفا کند.

به گزارش کارون نیوز؛ معصومه خنفری، عصر روز گذشته، در مراسم تودیع و معارفه شهرداران جدید و قدیم شهر کوت عبدالله اظهار کرد:  در زمان شهردار قدیم فعالیت های زیادی در حوزه شهری به وجود آمد، و این فعالیت ها تحول بزرگی در خدمات شهری به وجود آورد.

وی با اشاره به برخی مشکلات و محرومیت هایی که در شهرستان کارون وجود دارد، تصریح کرد: انتظار می رود، شهردار و شورای شهر جدید، در زمینه جمع آوری زباله در مناطق و محله های مختلف شهر، جدول گذاری خیابان ها، پاکیزگی جوب ها و راه های آب اهتمام ویژه ای داشته باشد.

فرماندار کارون با بیان اینکه  در گذر از شورای چهارم به شورای پنجم شهرداری کوت عبدالله شاهد مشکلات و برخی نارضایتی ها بود، توضیح داد: به دلیل عدم پرداخت به موقع حقوق کارگران شهرداری یکسری نارضایتی ها به وجود آمد، که خوشبختانه با درایت و مدیریت سرپرست شهرداری این مشکلات به نحو احسن حل و رضایتمندی خوبی را ایجاد کرد.

خنفری با تاکید بر اینکه برای رسیدن به نتایج مطلوب در حوزه خدمات شهری در سطح شهرستان آمادگی داریم در همه شرایط در کنار شهردار و شورای شهر باشیم، درخواست کرد: برای اینکه شاهد تحولات مثبت در شهرستان کارون باشیم، شهردار نباید تنها به ارزش افزوده شهرستان به عنوان منبع مالی برای پرداخت حقوق و انجام خدمات شهری اکتفا کند.

وی عنوان کرد: شورا و شهرداری به وسیله برنامه ریزی های اصولی زمینه  لازم را برای سرمایه گذاری و ایجاد درآمد های پایدار فراهم کنند.

خنفری با اشاره به ظرفیت های شهرستان در بخش های مختلف متذکر شد: از سرمایه گذاری در پروژه های مختلف حوزه شهری که منجر به درآمد و توسعه شود حمایت کنند.

وی با انتقاد از وضعیت لایروبی جوی ها روباز در شهرستان کارون یاد آور شد: رتبه شهرداری کوت عبدالله در بحث لایروبی صفر بود، که انتظار می رود شهردار جدید با حساسیت بیشتری به این موضوع بپردازد.

خنفری با اشاره  به نیاز جوی های رو باز شهرستان به لایروبی توضیح داد: در این زمینه جلسه ای با حضور فرمانداری کارون معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان و مدیریت آبفا اهواز تشکیل شد، وموارد مورد نظر بررسی و اقدامات لازم صورت گرفت.

وی افزود: به همین دلیل مدیریت شرکت آبفا اهواز با ارسال دستگاه لایروب و عقد قرارداد با دو پیمانکار لایروبی عملاً  فعالیت خود را در زمینه لایروبی جوی ها آغاز و آهک مورد نیاز را در اختیار ما گذاشتند.

خنفری ضمن تقدیر از مدیریت آبفا اهواز، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی از شورا و شهرداری جدید در خواست کرد: همت بیشتری را به مساله بهداشت جوی های آب اتخاذ کنند.

Share

www.karoonnews.com
  • تبلیغات

    شبکه اطلاع رسانی دانا شبکه اطلاع رسانی رهیاب