سه شنبه 29 اسفند 1396 | Tuesday, 20 March, 2018
سه شرکت کشت و صنعت نیشکر هیچ گونه خدماتی به کشاورزان شهرستان کارون نمی دهند/ زمین های کشاورزی شهرستان کارون شور و خشک شده است
تاریخ : 1 , آبان, 1396 ساعت :19:39
سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان کارون؛

ناصر حسین پور با بیان اینکه سه شرکت کشت و صنعت نیشکر هیچ گونه خدماتی به شهرستان کارون نمی دهند، گفت: شرکت های کشت و صنعت نیشکر اراضی ملی و کشاورزان شهرستان کارون را در اختیار گرفتند که انتظار می رود لوله برای انتقال آب در اختیار کشاورزان قرار دهند.

به گزارش کارون نیوز؛ ناصر حسین پور سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان کارون در گفتگو با خبرنگار کارون نیوز گفت: انتظارم از شرکت های توسعه کشت و صنعت نیشکر سلمان فارسی ، دعبل خزاعی و فارابی با توجه به امکاناتی از قبیل زمین های زراعی و همچنین حقابه شهرستان که در اختیار آنها قرار گرفته است، در خصوص لوله های انتقال آب،ادوات و لای روبی کانال های کشاورزان شهرستان کمک کنند.

وی افزود: شرکت جهاد نصر نیز بابت همکاری خوب مردم شهرستان در اجرای پروژه مقابله با ریزگردها در منطقه به ویژه کانال انتقال آب انتظار می رود که لوله های انتقال آب جهت اراضی کشاورزی شهرستان در اختیار کشاورزان قرار دهند و این انتظار همه کشاورزان شهرستان کارون است.

حسین پور با بیان اینکه سه شرکت کشت و صنعت نیشکر هیچ گونه خدماتی به شهرستان کارون نمی دهند گفت: شرکت های کشت و صنعت نیشکر سلمان فارسی،دعبل خزاعی و فارابی اراضی ملی و کشاورزان شهرستان کارون را در اختیار گرفتند که انتظار می رود لوله برای انتقال آب در اختیار کشاورزان قرار دهند تا در مصرف آب بهینه و صرفه جویی شود.

سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان کارون در ادامه با بیان اینکه اقتصاد اغلب مردم شهرستان کشاورزی است، خاطرنشان کرد: با لوله های انتقال آب تولید و اشتغال در شهرستان کارون افزایش پیدا می کند که بایستی شرکت های مذکور این گونه خدمات و کمک های جانبی را به کشاورزان شهرستان بدهند.

وی عنوان کرد: اگر سه طرح نیشکر و جهاد نصر 20 کیلومتر لوله در اختیار جهاد کشاورزی قرار دهند، جنوب شرق شهرستان را با همین حقابه ای که داریم می توانیم به راحتی تا روستای اعزب انتقال دهیم.

حسین پور با اشاره به اینکه همه کانال های آب شهرستان نیزار،گلی و زهکش است گفت: کشاورزی شهرستان کارون علیرغم استعداد های فوق العاده ای که دارد از محروم ترین کشاورزی شهرستان های استان است که همه زمین های کشاورزی آن شور و خشک شده است.

 

Share

www.karoonnews.com
  • تبلیغات

    شبکه اطلاع رسانی دانا شبکه اطلاع رسانی رهیاب