جمعه 31 فروردین 1397 | Friday, 20 April, 2018
همه پرسی کردستان عراق در راستای ایجاد «اسرائیل دوم» است/ مخالفت ترکیه با استقلال کردستان عراق به دلیل شفاف شدن جنبه صهیونیستی ماجرا است
تاریخ : 4 , مهر, 1396 ساعت :15:34
دیپلمات سابق ایران؛

ظهره‌وند گفت: ترکیه در به‌وجود آمدن وضعیت فعلی مقصر است اما امروز به مخالفت با کردستان عراق برخاسته است چون اهداف پشت پرده این ماجرا برایش نمایان شد.

به گزارش کارون نیوز؛ ابوالفضل ظهره‌وند در گفتگو با خبرنگار رهیاب با اشاره به همه پرسی استقلال کردستان عراق اظهار داشت: نخستین معضل غرب در منطقه غرب آسیا وجود و ظهور انقلاب اسلامی است و برای همین از همه حربه‌ها برای کنترل انقلاب اسلامی به کار می‌گیرند.

وی ظهور گروهک‌های ترویسیتی، فتنه گری در منطقه بین کشورهای مسلمان و حالا هم همه پرسی استقلال کردستان را در راستای کنترل انقلاب اسلامی می‌داند و گفت: غرب می‌داند که قدرتمند شدن تمدن اسلامی در منطقه سبب نابودی نظام‌ لیبرالی می‌شود و برای همین از همه توان خود برای بقا استفاده می‌کند.

سفیر اسبق ایران در ایتالیا افزود: غرب آسیا قلب زمین است و غرب می‌داند که این منطقه از نظر مادی و معنوی یا همان ثروت و تمدن غنی است و برای کنترل این منطقه رژیم صهیونیستی را با اشغال بخشی از اراضی فلسطین ایجاد کردند.

وی بیان کرد: با توجه به ضعف رژیم صهیونیستی و نزدیک شدن به فروپاشی این رژیم مجعول، استکبار از آخرین حربه خود در عراق استفاده کرد. آن‌ها می‌خواهند از بارزانی و کردستان عراق برای کنترل منطقه استفاده کنند اما در پرتوی این هدف روشن هم نمی‌توانند به نتیجه مدنظر خود برسند.

ظهره‌وند ترکیه را یکی از کشورهای موثر در پدیدآمدن وضعیت فعلی معرفی می‌کند و می‌گوید: همین کشور ترکیه امروز به مخالف استقلال کردستان است چرا که به اهداف غرب در منطقه پی‌ برد و می‌داند این فتنه گری دامن او را می‌گیرد.

Share

www.karoonnews.com
  • تبلیغات

    شبکه اطلاع رسانی دانا شبکه اطلاع رسانی رهیاب