جمعه 31 فروردین 1397 | Friday, 20 April, 2018
زباله های انباشته،طغیان فاضلاب و اعتصاب کارگران شهرداری،حکایت این روزهای کوت عبدالله است
تاریخ : 29 , شهریور, 1396 ساعت :0:44
کارون نیوز گزارش می دهد؛

کارگران خدمات شهری شهرداری کوت عبدالله بیش از 3 ماه است که حقوق و مزایای خود را دریافت نکرده‌اند و همین امر سبب شد تا شاهد اعتصابات کارگری،انباشته شدن زباله و طغیان فاضلاب در سطح شهر باشیم.

به گزارش کارون نیوز؛ کارگران خدمات شهری شهرداری کوت عبدالله بیش از 3 ماه است که حقوق و مزایای خود را دریافت نکرده‌اند و همین امر سبب شد تا شاهد اعتصابات کارگری،انباشته شدن زباله و طغیان فاضلاب در سطح شهر باشیم.

اعتصابات کارگران خدمات شهری و فضای سبز باعث شد تا این کارگران از جمع آوری زباله در سطح شهر خودداری کنند بلکه با این کار به حق و حقوق قانونی خود دست پیدا کنند.

اما متضرر اصلی این قضیه مردم کوت عبدالله هستند و اعتصاب کارگران در چند روز اخير باعث جمع شدن زباله‌ها در این شهر شده است و مردم نيز از جمع شدن زباله‌ها در سطح خيابان‌ها شاكي هستند.

اکنون بیش از 5 روز است که زباله‌ها در سطح شهر جمع‌آوری نمی‌شود، بسیاری از مناطق کوت عبدالله چند روزی است که با زباله‌های انباشته سر می‌کنند،  که تبعات بدی برای محیط‌ زیست و بهداشت عمومی در پی دارد.

در کنار تلنبار شدن و تجمع زباله ها معضل طغیان فاضلاب ها نیز اضافه شده است و شاهد سرازیر شدن فاضلاب در کوچه و خیابان های مرکز شهر کوت عبدالله هستیم.

در شهر کوت عبدالله خیابان های زیادی با معضل آبگرفتگی معابر و سرازیر شدن فاضلاب ها در سطح خیابانها مواجه هستند، سخت تر آنکه این فاضلاب ها در برخی نقاط به منازل مسکونی برگشت می خورد و بوی متعفن و عوارض بهداشتی آن وارد حریم خانه های مردم کوت عبدالله هم می شود.

پرویز سامری رئیس شورای شهر کوت عبدالله در گفتگو با خبرنگار کارون نیوز درباره اعتصابات اخیر کارگران شهرداری کوت عبدالله گفت: کارگران شهرداری کوت عبدالله حقوق خود را تا مرداد ماه دریافت کردند و مشکل بیمه آنها نیز حل شده است و تجمع اعتراضی کارگران به دلیل پرداخت نشدن حقوق نبود بلکه به دلیل طبقه بندی مشاغل کارگران است که در قرارداد آنها نبود و پیمانکار حاضر نیست به آنها بدهد.

پرویز سامری به تجمع دوباره کارگران شهرداری کوت عبدالله اشاره کرد و گفت: تجمع امروز مربوط به کارگران فضای سبز است که 20 الی 26 نفر آنها حقوق نگرفتند و بقیه حقوق دریافت کردند که در این باره نیز با پیمانکار جلسه داشتیم و قرار است امروز حقوق آنها را پرداخت کند.

رییس شورای شهر کوت عبدالله با بیان اینکه پیمانکاران فضای سبز و خدمات شهری عوض نمی شوند، گفت: آقای نجف پور پیمانکار خدمات شهری در مناقصه برنده شد و قرارداد آن تحت بررسی است و می خواهیم قرارداد 6 ماه با آن ببندیم که قرارداد آن هنوز تصویب نشده است.

پرویز سامری در جواب به این سوال مبنی بر اینکه اگر کارگران شهرداری حقوق دریافت کردند، دلیل  تجمع زباله و طغیان فاضلاب در کوت عبدالله چیست، گفت: به دلیل اینکه خیلی از مبالغ قرارداد پیمانکاران را کم کردیم و خیلی ها را تعدیل کردیم و پیمانکاران با این کار می خواهند شورای شهر را تحت فشار قرار بدهند که ما برای منافع مردم کوتاه بیایم.

وی عنوان کرد: معضل تجمع زباله در حال پیگیری است و نیروی انتظامی و فرمانداری وارد این قضیه شد که شهرداری و پیمانکار را به دلیل عدم جمع آوری زباله جریمه خواهند کرد و آنها را موظف می کنند تا زباله ها را جمع آوری کنند.

به گزارش کارون نیوز؛ باید دید که تا چه زمان طلسم این سکوت با ورود قاطع مسئولین شهرستان کارون شکسته خواهد شد و شهروندان کوت عبدالله تا به کی باید شاهد پایان وضعیت نابسامان خدمات شهری باشند.

Share

www.karoonnews.com
  • تبلیغات

    شبکه اطلاع رسانی دانا شبکه اطلاع رسانی رهیاب