سه شنبه 29 اسفند 1396 | Tuesday, 20 March, 2018
کشتار مردم مسلمان و مظلوم میانمار را محکوم می کنیم/ مسئولین ما با تمام جد و تلاش کوشش کنند تا جلوی این کشتارها را بگیرند
تاریخ : 17 , شهریور, 1396 ساعت :15:52
خطیب نماز جمعه کارون؛

حجت الاسلام خضیراوی گفت: کشتار مردم مسلمان و مظلوم میانمار را محکوم می کنیم و از دولت و مسئولین ما می خواهیم با تمام جد و تمام تلاش کوشش کنند که جلوی این کشتارها را بگیرند و از مردم مسلمان و مظلوم میانمار حمایت کنند.

به گزارش کارون نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین خضیراوی امام جمعه کارون در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان ضمن تبریک دهه ولایت و امامت و با اشاره به 17 شهریور گفت: امروز 17 شهریور یادآور حادثه شهریور در سال 57 و آن کشتاری که رژیم شاه علیه متدینین و انقلابیون در تهران انجام داد که کشتار وسیعی بود که تاکنون آمار دقیقی از آن به دست نیامده است.

وی افزود: هزاران نفر در میدانی که الان به نام 17 شهریور نام گذاری شده است که در کنار درب دانشگاه به وسیله هلی کوپتر تیراندازی شد و کشته می شوند و این حادثه در تاریخ انقلاب ما می ماند و یاد این شهدا را گرامی میداریم که پایه گذار انقلاب اسلامی ما هستند.

حجت الاسلام و المسلمین خضیراوی به کشتار مسلمانان میانمار اشاره کرد و گفت: بیش از 1 میلیون نفر در میانمار مسلمان هستند و در آنجا زندگی می کنند، بوداییان آنها را آواره می کنند هزاران نفر از آنها را می کشند و روستاهای آنها را به رگبار می بنند و آنها را آتش می زنند.

امام جمعه کارون ادامه داد: حتی به بچه های کوچک هم رحم نمی کنند و یک کشتار فجیعی را در میانمار انجام می دهند به طوری که مردم خانه و کاشانه خود را رها می کنند و به سوی مرزها فرار می کنند.

وی تصریح کرد: چیز عجیبی که اتفاق می افتد در میان همه کشورها عموما و به شکل واضح آمریکا و اسراییل از این حرکت میانمار دفاع می کند و به آنها اسلحه می دهد و می گوید کاری به این کشتارها نداریم، سازمان بین الملل هم به گفتن چند جمله اکتفا می کند و عکس العمل خوبی از خود نشان نمی دهد.

حجت الاسلام خضیراوی خاطرنشان کرد: اگر امروز مسلمانان در جهان قدرت داشتند این کشتارها راه نمی افتاد ولی متاسفانه استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی تفرقه ای را بین مسلمانان ایجاد کرده است و میدان را برای دیگران خالی گذاشته است که این چنین کشتار را در میان مسلمانان راه بیندازند و مسلمانان را بکشند.

وی در ادامه تاکید کرد: ما این واقعه تلخ را از خاطر خود بیرون نمی کنیم و این کشتار را محکوم می کنیم و از دولت و مسئولین ما می خواهیم با تمام جد و با تمام تلاش کوشش کنند که جلوی این کشتارها را بگیرند و از مردم مسلمان مظلوم میانمار به شکل جد حمایت کنند که الحمدالله نظام جمهوری مقدس اسلامی در خط دفاع از مظلومین عالم به ویژه مسلمانان عالم است.

امام جمعه کارون با تبریک پیروزی رزمندگان مقاومت در دیرالزور گفت: حادثه بسیار خوبی که بعد از پیروزی های اولیه در موصل،حلب و عرسات اتفاق افتاد پیروزی رزمندگان در دیرالزور بود که نشانه پیروزی مسلمانان بر خط نفاق و استکبار جهانی است.

حجت الاسلام خضیراوی به دهه ولایت و امامت در شهرستان کارون اشاره کرد و افزود: شهرستان کارون در این ایام که دهه امامت و ولایت است به شکل باشکوه مراسم بسیار خوبی را در سطح شهرستان برگزار کرده است که همه آنها نشان از تحرک بسیار قوی در شهرستان ما به واسطه عید غدیر است و این را تبریک عرض می کنم و به شکل قطع و یقین ذخیره قبر و قیامت خواهد بود.

وی به حقوق عقب افتاده کارگران شهرداری کوت عبدالله اشاره کرد و گفت: حقوق بعضی از کارگران و کسانی که در شهرستان زحمت می کشند در قسمت شهرداری کوت عبدالله پرداخت نشده است و عزیزان ما مشکلاتی دارند که باید مسئولین این مطلب را جدی بگیرند و برای آن چاره اندیشی کنند و این مشکل را حل کنند.

Share

www.karoonnews.com
  • تبلیغات

    شبکه اطلاع رسانی دانا شبکه اطلاع رسانی رهیاب