سه شنبه 29 اسفند 1396 | Tuesday, 20 March, 2018
شهرستان کارون در زمینه آموزشی و سواد آموزی رشد قابل قبولی را به ارمغان آورد/ بیش از 3 هزار نفر از بی سوادان کارون با سواد شدند
تاریخ : 12 , شهریور, 1396 ساعت :20:09
مدیر کل نهضت سواد آموزی خوزستان؛

موسی شیخی گفت: شهرستان کارون در زمینه آموزشی، پرورشی و سواد آموزی رشد قابل قبولی را به ارمغان آورده است و در این 5 سال گذشته خوشبختانه رشد قابل قبولی را در زمینه آموزش دیدیم اما هنوز قانع نیستیم.

به گزارش کارون نیوز؛ صبح امروز جشن سواد آموزی شهرستان کارون با حضور مزرعه رئیس آموزش و پرورش کارون، موسی شیخی معاون مدیر کل و مسئول نهضت سواد آموزی استان خوزستان،حمیدیان معاون فرماندار کارون و جمعی از مسئولین ادارات در فرهنگسرای مهدیه کوت عبدالله برگزار شد.

در این مراسم موسی شیخی مدیر کل نهضت سواد آموزی استان خوزستان با بیان اینکه در آغاز و قبل از انقلاب در حیطه سواد و سواد آموزی خیلی رشد داشتیم گفت:  قبل از انقلاب 52 درصد از مردم خوزستان بی سواد بودند که الان با همت، تلاش،مجاهدت و همراهی همه معلمان، سطح سواد به مرز 92 درصد رسید و اندکی برای ریشه کنی بی سوادی مانده است.

وی افزود: سواد آموزی زنجیره ای است، یکی از محورها و شاخص های توسعه انسانی هر جامعه ای سه ویژگی از جمله ثروت،سلامت و سواد است و اعتقاد داریم که تا سوادی نباشد ثروتی جمع نمی شود و سلامتی هم به وجود نمی آید.

مدیر کل نهضت سواد آموزی استان خوزستان عنوان کرد: هدف ما ارتقاء سطح آموزش است و اگر سواد را ارتقاء بدهیم فرهنگ عمومی را ارتقاء دادیم و اگر فرهنگ عمومی ارتقا پیدا کند ، رشد سیاسی،رشد اقتصادی،رشد فرهنگی ،رشد سیاسی و اجتماعی به وجود می آید.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان کارون در زمینه آموزشی، پرورشی و سواد آموزی رشد قابل قبولی را به ارمغان آورده است و در این 5 سال گذشته خوشبختانه رشد قابل قبولی را در زمینه آموزش دیدیم اما هنوز قانع نیستیم.

موسی شیخی ادامه داد:  استعداد این منطقه و توانایی این منطقه فراتر از وضع موجود است و باید شهرستان کارون را در اوج رشد آموزشی ببینیم که هم زمینه آن و هم استعدادهای آن وجود دارد.

مزرعه رئیس آموزش و پرورش کارون در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار کارون نیوز با بیان اینکه از 5 هزار بی سواد شهرستان کارون 3 هزار 100 نفر با سواد شدند گفت: در این مراسم 200 نفر از سواد آموزان به صورت نمادین گواهی نامه گرفتند.

وی افزود: امروز این مراسم را با حضور مسئولین استانی و شهرستانی برگزار کردیم که چهار هدف را دنبال می کنیم، هدف اول تشویق افرادی که با همه مشکلاتی که داشتند آمدند و با سواد شدند،دوم ترغیب افرادی که تا کنون سمت سواد نیامده اند و الگو قرار دادند این افراد برای دیگران،سومین هدف درگیر کردند مسئولین در این زمینه که از آنها دعوت کردیم و مطالبی را مطرح کردیم تا همه وارد عمل شوند.

رئیس آموزش و پرورش کارون تصریح کرد: ما می خواهیم شعار مقام معظم رهبری را که همان تولید و اشتغال است را سرلوحه قرار دهیم و نه تنها سواد به سواد آموزان آموزش بدهیم بلکه یک سری مهارت های فنی و حرفه ای را آموزش دهیم.

وی خاطرنشان کرد: سال 93 به ما اعلام شد که 5 هزار نفر بی سواد در شهرستان کارون است که تا امروز 3 هزار و 100 نفر با سواد شدند و طبق برنامه تا سال آینده تلاش داریم که کل بی سوادان شهرستان کارون را آموزش دهیم و ان شالله بی سوادی ریشه کن شود.

در پایان این مراسم به 200 نفر از سواد آموزان به صورت نمادین گواهینامه و جوایزی اهداء شد.

 

Share

www.karoonnews.com
  • تبلیغات

    شبکه اطلاع رسانی دانا شبکه اطلاع رسانی رهیاب