شنبه 5 اسفند 1396 | Saturday, 24 February, 2018
افتتاح و کلنگ زنی 3 پروژه آب و فاضلاب در شهرستان کارون +تصاویر
تاریخ : 9 , شهریور, 1396 ساعت :19:13
با حضور استاندار خوزستان؛

پیش از ظهر امروز آیین افتتاح و کلنگ زنی 3 پروژه آب و فاضلاب شهرستان کارون با حضور شریعتی استاندار خوزستان، خنفری فرماندار کارون، مدیر عامل آبفای اهواز و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

به گزارش کارون نیوز؛ پیش از ظهر امروز آیین افتتاح و کلنگ زنی 3 پروژه آب و فاضلاب شهرستان کارون با حضور شریعتی استاندار خوزستان، خنفری فرماندار کارون،مدیر عامل آبفای اهواز و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

در حاشیه این مراسم شریعتی استاندار خوزستان با بیان اینکه ما یک سری قول های در رابطه با فاضلاب دادیم که در حال انجام یا شروع هستند گفت: شبکه فاضلاب در مناطق اسلام آباد غربی و شرقی،شکاره ،قلعه چنعان و درویشیه در حال انجام هستند که به یکی از قول ها عمل شد تا وضع آبرسانی این شهر پایدارتر شود.

وی افزود: مخزن 50 هزار مترمکعبی اهواز مخزن بزرگی است که ظرف دو تا سه ماه آینده افتتاح می شود و آن هم در تثبیت کل آب اهواز نقش اساسی خواهد داشت و این ها را به مردم اهواز،باوی،حمیدیه و کارون وعده دادیم که ان شالله بتوانیم آن ها را انجام دهیم.

شریعتی عنوان کرد: در زمینه آبرسانی و فاضلاب خوزستان یک طرح بزرگی در حال انجام است که به تدریج سعی می کنیم تا شرایط زیست و زندگی در اهواز و استان بهتر شود و رفاه را برای مردم بیشتر کنیم و اهواز شهری نباشد برای تولید ثروت و درآمد و شهری برای زندگی و رفاه و آسایش باشد.

شبکه آب و فاضلاب درویشیه با اعتباری بالغ بر 31 میلیارد ریال

معصومه خنفری فرماندار کارون نیز در این مراسم با اشاره به 3 پروژه آب و فاضلاب شهرستان کارون گفت: با افتتاح فاز دوم تصفیه خانه شهدای کوت عبدالله روزانه 10 هزار متر مکعب آب به ظرفیت شهر کوت عبدالله اضافه می شود و این حوضچه پیش ته نشینی که امروز افتتاح شد در واقع کیفیت آب کوت عبدالله را ارتقا می دهد و ظرفیت آبرسانی را نیز افزایش می دهد.

وی ادامه داد: 6500 متر شبکه فاضلاب در درویشیه با اعتباری بالغ بر 31 میلیارد ریال کلنگ زنی شد که این طرح از خیابان مقاومت درویشیه شروع می شود و کل کوت عبدالله و روستاهای کوت سید صالح و قلعه چنعان را دربرمی گیرد.

معصومه خنفری خاطرنشان کرد: پروژه شبکه فاضلاب خیابان درویشیه طی دو ماه کار آن تمام می شود ولی فازهای بعدی آن بستگی به تامین اعتبار دارد.

فرماندار کارون به افتتاح پروژه شبکه آبرسانی دو منطقه قلعه چنعان بزرگ و کوچک اشاره کرد و افزود: پروژه شبکه آبرسانی قلعه چنعان بزرگ و کوچک 3400 متر با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 550 میلیون ریال لوله گذاری شده است تا بتوانیم آب خوب و با کیفیتی را برای مردم این منطقه تامین کنیم.

حوضچه ته نشینی تصفیه خانه کوت عبدالله، آب و فاضلاب کارون را متحول می کند

حسنی مدیر آبفای کارون با بیان اینکه 3 پروژه آب و فاضلاب در شهرستان کارون از پروژه های مهم ما بودند که در هفته دولت افتتاح شدند گفت: فاز دوم تصفیه خانه کوت عبدالله یک حوضچه پیش ته نشینی به مساحت 7 هزار متر مکعب و با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال از اعتبارات جاری شرکت است که به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: حوضچه ته نشینی می تواند آب و فاضلاب کارون را متحول کند که 10 هزار متر مکعب به آب کارون اضافه خواهد شد و در کیفیت آب و فاضلاب کارون بسیار موثر است.

 

Share

www.karoonnews.com
  • تبلیغات

    شبکه اطلاع رسانی دانا شبکه اطلاع رسانی رهیاب