شنبه 5 اسفند 1396 | Saturday, 24 February, 2018
کتابخانه های عمومی شهرستان کارون تجهیز شدند/ کتابخانه مرکزی با پیشرفت فیزیکی 60 درصد در حال انجام کار است
تاریخ : 5 , شهریور, 1396 ساعت :22:55
مسئول کتابخانه های عمومی شهرستان کارون خبر داد؛

هاشم حمیداوی از تجهیز کتابخانه های عمومی شهرستان کارون با اعتباری بالغ بر 1 میلیارد و 200 میلیون ریال خبر داد.

به گزارش کارون نیوز؛ هاشم حمیداوی مسئول کتابخانه های عمومی شهرستان کارون در گفتگو با خبرنگار کارون نیوز با بیان اینکه کتاب و کتاب خوانی همیشه مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و یکی از دغدغه های ویژه ایشان گسترش مطالعه در سطح جامعه است گفت: در این راستا تلاش کردیم که فضای کتابخانه های شهرستان کارون را تجهیز و بهسازی کنیم و کارکرد فرهنگی را در جامعه و در سطح شهرستان گسترش و تعمیم دهیم.

وی ادامه داد: در این راستا پروژه های ساخت کتابخانه ها از جمله کتابخانه مرکزی در سطح شهرستان کارون تعریف شد و با رشد فیزیکی 60 درصد در حال انجام و اتمام است.

مسئول کتابخانه های عمومی شهرستان کارون با بیان اینکه دو کتابخانه شهدای کوت عبدالله و مهدیه در کارون فعال است گفت: کتابخانه های موجود را تجهیز و به روز رسانی کردیم و کمبودهای که مربوط به سنوات قبل بود را با اولویت و فوریت رفع کردیم.

هاشم حمیداوی افزود: کتابخانه های عمومی شهرستان کارون با اعتباری بالغ بر 1 میلیارد و 200 میلیون ریال  از جمله دستگاه کولر،قفسه کتاب،صندلی مطالعه،بارکد خوان،رایانه، دستگاه پرس کارت،قفسه نشریات و مجلات،قفسه کودک،لوله کشی گاز کتابخانه،تعمیر و بهسازی سرویس های بهداشتی،نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته تجهیز شدند.

وی به روند ساخت کتابخانه مرکزی شهرستان کارون اشاره کرد و گفت: کتابخانه مرکزی شهرستان کارون با پیشرفت فیزیکی 60 درصد در حال انجام کار است که سقف دوم آن زده شده است و اعتباری حدود 750 میلیون تومان امسال جذب شده است که اگر کار ساخت آن به اتمام برسد به فاز تجهیز آن می رویم که یک اعتباری برابر این اعتبار یعنی 750 میلیون تومان نیاز دارد تا بتوانیم آن را تجهیز کنیم.

مسئول کتابخانه های عمومی شهرستان کارون عنوان کرد: کتابخانه مرکزی شهرستان کارون در دو طبقه است که هر طبقه 450 متر است و دارای بخش های متعددی از جمله بخش کودک ،بخش الکترونیک،اینترنت و کافی نت،سالن های مجزای خواهران و برادران ،نمازخانه های مجزا ،مخزن و بخش اداری است.

وی خاطرنشان کرد: درخواست های تکمیل آن داده شده است که اگر حمایت فرمانداری و اداره کل انجام شود و اعتبار سال آینده آن متمرکز شود روند تجهیز آن صورت می گیرد.

Share

www.karoonnews.com
  • تبلیغات

    شبکه اطلاع رسانی دانا شبکه اطلاع رسانی رهیاب