جمعه 31 فروردین 1397 | Friday, 20 April, 2018
شورای شهر و شهرداری کوت عبدالله هنوز نتوانستند مشکل قبرستان کوت عبدالله را حل کنند
تاریخ : 23 , تیر, 1396 ساعت :17:06
امام جمعه شهرستان کارون؛

حجت الاسلام خضیراوی گفت: خیلی دوست داشتم که شورای شهر کوت عبدالله که دارد مهلت آن تمام می شود مشکل قبرستان این شهر را حل می کرد و یادگاری خوبی را از خود به جای می گذاشت ولی متاسفانه حدود یکسال است با اینکه پول ساخت مسجد و سایت اداری و غسالخانه آن آماده است ولی این مشکل را حل نکرد.

به گزارش کارون نیوز: حجت الاسلام خضیراوی امام جمعه شهرستان کارون در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان با اشاره به آزاد سازی موصل عراق گفت: مهمترین رویداد جهان که هفته گذشته اتفاق افتاد آزاد سازی موصل بود، شهر موصل بعد از بغداد دومین شهر بزرگ عراق است و طی 24 ساعت با چراغ سبز آمریکا و متحدان آن در منطقه و با اتحاد داعشی ها با حزب بعث سقوط کرد و طی 37 ماه مبارزه خستگی ناپذیر مردم متدین عراق از اشغال داعشی ها خارج شد.

وی افزود: طی آن 5 هزار داعشی به هلاکت رسید و آن شهر بزرگ آزاد شد و یک ضربه بسیار مهلکی به داعش، که آن را پایتخت خود اعلام کرده بود وارد شد.

امام جمعه کارون عنوان کرد: آزادی این شهر در درجه اول مرهون فتوای تاریخی آیت الله سیستانی مرجعیت دینی شیعیان در عراق بود و وقتی این فتوا صادر شد بیش از 3 میلیون نفر از مردم عراق خود را آماده کردند و تحت نظر نیروی های مسلح خود در صحنه حاضر شدند و در مقابل داعشی ها ایستادند و جهان و دنیای اسلام با تاثیر فتوا آشنا شد.

وی ادامه داد: فتوای رهبر معظم انقلاب در پشتیبانی از مقاومت را به عینه میبینیم که چگونه انسان های مومن و مخلص را کنار هم قرار داد و یک جبهه مقاومت را در مقابل جبهه مستکبرین شکل داد. ولایت فقیه ضامن حفظ اسلام و مسلمین است و ما این امر را کاملا دیدیم و لمس کردیم.

حجت الاسلام خضیراوی تصریح کرد: آزاد سازی موصل در درجه اول مرهون فتوای آیت الله سیستانی،دوم مرهون احیای ارزش های اسلام ناب محمدی است که در دفاع از حرم اهل بیت در کشور عراق و جاهای دیگر ظهور پیدا کرد، سوم مرهون حضور مردم خوب عراق به نام حشد الشعبی و اتحاد آنها با نیروی های مسلح است،چهارم مرهون اتحاد شیعی و سنی در عراق است و پنجم مرهون پشتیبانی های ایران اسلامی و رهبر معظم انقلاب است و نمونه آن را در شهرستان کارون دیدیم وقتی که رهبر معظم انقلاب از فتوای بزرگ آیت الله سیستانی اعلام پشتیبانی کرد و شهید بزرگی چون شهید تقوی از همین دیار برخواست و در کنار بسیجیان عراق حضور پیدا کرد و به شهادت رسید و به دنبال آن خیلی از شهدا به دفاع از عتبات عالیات رفتند و به شهادت رسیدند.

امام جمعه کارون خاطرنشان کرد: دستاوردهای آزاد سازی موصل شامل تغییر صحنه تحولات به نفع جبهه مقاومت ، شکست جبهه متحد استکبار و وهابیت تکفیری و اسرائیل است، دور شدن تهدید از مرز ایران اسلامی و عتبات عالیات است، انسداد مرز عراق برای داعش و باز شدن شاهراه موصل به دیرالزور و باز شدن راهی تا لبنان است و اتحاد شیعه و سنی که امروز در عراق به عینه میبینیم.

وی به سالروز تاسیس شورای نگهبان اشاره کرد و گفت: سالروز تاسیس شورای نگهبان را تبریک عرض می کنیم، شورای نگهبان نبض نظام و ضامن ادامه حیات اسلامی است و خدمات شورای نگهبان در طول سال های انقلاب غیر قابل انکار و بی بدیل است، وجود فقهای شورای نگهبان و اعضای شورای نگهبان یک سکینه ای است برای این کشور که انسان اطمینان پیدا کند این راهی را که می رود راه اسلام ، راه امام و راه مقام معظم رهبری است.

حجت الاسلام خضیراوی افزود: وجود شورای نگهبان یک وجود با برکتی در انقلاب است و ضامن اسلام و فرهنگ اسلامی در کشور است.

امام جمعه کارون به قبرستان کوت عبدالله اشاره کرد و گفت: خیلی دوست داشتم که شورای شهر کوت عبدالله که دارد مهلت آن تمام می شود مشکل قبرستان این شهر را حل می کرد و یادگاری خوبی را از خود به جای می گذاشت ولی متاسفانه حدود یکسال است با اینکه من تاکید فراوانی کردم و در خطبه های نماز جمعه عرض کردم و پول ساخت مسجد و سایت اداری و غسالخانه آن آماده است و بعضی از آنها را به حساب یکی از عزیزان واریز شد. ولی شورای شهر و شهرداری کوت عبدالله هنوز نتوانستند مشکل آن را حل کنند و ما همچنان در مسئله قبرستان در شهرستان مشکل داریم.

وی ادامه داد: فرصتی هم باقی مانده است که اعضای شورای شهر در کنار شهردار دور هم بنشینند و این مشکل را حل کنند و یادگار خوبی به عنوان یک حسنه در شهرستان ما باقی بگذارند.

Share

www.karoonnews.com
  • تبلیغات

    شبکه اطلاع رسانی دانا شبکه اطلاع رسانی رهیاب