جمعه 31 فروردین 1397 | Friday, 20 April, 2018
آماری که در فضای مجازی نسبت به نتایج امتحانات نهایی دانش آموزان آمده است صحت ندارد
تاریخ : 18 , تیر, 1396 ساعت :21:59
مدیر آموزش و پرورش شهرستان کارون؛

عزیز مزرعه گفت: آماری که در فضای مجازی نسبت به نتایج امتحانات نهایی دانش آموزان شهرستان کارون آمده است صحت ندارد و نتایج تا الان به صورت رسمی اعلام نشده است و نتایج رسمی بعد از اعتراضات روز یکشنبه یا دوشنبه اعلام می شود.

به گزارش کارون نیوز، عزیز مزرعه مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان کارون در گفتگو با خبرنگار کارون نیوز با اشاره به اعتراض های اخیر نسبت به نتایج و حوزه تصحیح اوراق امتحانات نهایی دانش آموزان سال سوم و چهارم گفت: در کل استان خوزستان 40 منطقه وجود دارد و مراکز حوزه تصحیح اوراق در کل استان 16 حوزه است که 2 الی 3 منطقه را با هم ادغام می کنند و اوراق امتحانات نهایی دانش آموزان تصحیح می شود.

وی ادامه داد: تصحیح اوراق امتحانات نهایی دانش آموزان شهرستان کارون با ناحیه سه است و مناطق با هم ادغام می شوند تا اوراق تصحیح شود و این تنها شامل شهرستان کارون نمی شود.

عزیز مزرعه گفت: یک منطقه به ازای هر 5 هزار دانش آموز می تواند حوزه تصحیح اوراق داشته باشد و نمی شود منطقه ای مثل شهرستان کارون که 1000 دانش آموز سال سوم و چهارم دارد حوزه تصحیح اوراق داده شود.

وی خاطرنشان کرد: اوراق امتحانات نهایی دانش آموزان شهرستان کارون را معلمان ناحیه 3 تصحیح نمی کنند و این اوراق توسط معلمین شهرستان کارون تصحیح می شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان کارون افزود: آماری که در فضای مجازی نسبت به نتایج امتحانات نهایی دانش آموزان آمده است صحت ندارد و نتایج تا الان به صورت رسمی اعلام نشده است و نتایج رسمی بعد از اعتراضات روز یکشنبه یا دوشنبه اعلام می شود.

مزرعه تصریح کرد:  نتایج قبل از اعتراضات نشان می دهد که ما نسبت به سال گذشته دو درصد بیشتر قبولی داشتیم یعنی نه تنها افت نداشتیم بلکه معدل دانش آموزان به نمره و درصد قبولی بیشتر شده است و این نشان می دهد که مطالبی که در فضای مجازی نسبت به نمرات نهایی دانش آموزان مطرح می شود صحت ندارد.

وی ادامه داد: رتبه بندی و تحلیل نتایج امتحانات نهایی دانش آموزان ممکن است 1 ماه طول بکشد و هنوز تحلیلی صورت نگرفته است.

عزیز مزرعه عنوان کرد: مطالبی که در فضای مجازی نسبت به نتایج امتحانات دانش آموزان مطرح می شود ناشی از ناآگاهی افراد است و اطلاعی نسبت به نتایج امتحانات دانش آموزان ندارند و یا اطلاعات غلطی به آنها داده می شود.

مدیر آموزش و پرورش کارون در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پول پرداختی دانش آموزان در زمان ثبت نام مجاز است یا خیر؟ گفت: مدارس جز پول کتاب و بیمه  نباید هیچ گونه مبلغی در زمان ثبت نام دانش آموزان بگیرند و اگر موردی باشد کافی است به ما اطلاع داده شود و برخورد شدیدی با متخلف صورت می گیرد.

وی افزود: اگر خانواده ای تمایل داشته باشد که داوطلبانه کمکی به مدرسه انجام بدهند موردی نیست اما به صورت اجباری که در زمان ثبت نام پولی دریافت شود خلاف و ممنوع است و برخورد می کنیم.

Share

www.karoonnews.com
  • تبلیغات

    شبکه اطلاع رسانی دانا شبکه اطلاع رسانی رهیاب