چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 | Wednesday, 25 April, 2018
لای روبی ساحلی کوت عبدالله که باعث ایجاد ریزگردها شده است، حتما تعطیل شود/ مسئولین شهرستان کارون از بخشنامه ها و مجوزهای مسئولین استان نترسند
تاریخ : 2 , تیر, 1396 ساعت :18:10
امام جمعه کارون؛

حجت الاسلام خضیراوی گفت: لای روبی و خاکبرداری از ساحلی کوت عبدالله که باعث ایجاد ریزگردها شده است، ضرر و زیان زیادی برای مردم شهرستان کارون دارد و این کار تا خوب مدیریت نشود باید تعطیل شود.

به گزارش کارون نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین خضیراوی امام جمعه شهرستان کارون در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان با اشاره به روز جهانی قدس و مردم مظلوم فلسطین گفت: مردم غریبه ای از کشورهای اروپایی و آمریکا در 70 سال پیش آمدند و مردم مسلمان فلسطین را از خانه خود کوچ دادند و به وسیله اسلحه سرزمینشان را گرفتند و مسجد الاقصی را تحت محاصره قرار دادند و اینک قریب به 5میلیون مسلمان فلسطینی در خارج از کشور آواره هستند و خود آنها در خانه هایشان ساکن شدند و به مسجد الاقصی جسارت میکنند.
وی افزود: غاصب همیشه غاصب است و مردم مسلمان فلسطین همیشه مظلوم هستند و وظیفه ما مسلمانان است که بیت المقدس را از دست این صهیونیسم ها نجات دهیم و امام راحل بارها فرمودند که اسرائیل باید از بین برود چون غاصب است و فلسطین باید آزاد شود چون حق مردم فلسطین است.
حجت الاسلام خضیراوی عنوان کرد: متاسفانه کشورهای عربی خلیج فارس روابطشان را با رژیم اشغالگر قدس نزدیک و صمیمانه میکنند و به ریش مسلمان ها میخندند و این تجاوز با حمایت کشورهای بزرگ مثل آمریکا و انگلیس انجام گرفت و یهودیان و صهیونیست ها را جایگزین مسلمانان کنند و کشورهای عربی هنوز از این مسئله غافلند.
وی ادامه داد: امام راحل برای اینکه مسلمانان را متوجه کند این روز قدس را در آخرین جمعه ماه رمضان تعیین کردند تا همه ساله مسلمانان دور هم جمع شوند و علیه آمریکا و اسرائیل فریاد بزنند.
امام جمعه کارون با اشاره به پرتاب موشکی سپاه پاسداران به سوی داعش گفت: مطلب مهم دیگر پرتاب موشک های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به سوی داعش است همانطور که رهبر انقلاب اسلامی فرمودند در25 سال آینده دیگر اسرائیلی نخواهد ماند و شمارش معکوس نابودی رژیم صهیونیستی از زمان شلیک موشک های سپاه کلید خورد،دنیای استکبار غیر از زبان زور زبان دیگری نمیفهمد، کسی باور نمیکرد که این عملیات انجام شود ولی به وسیله سپاه قدس  این شمارش معکوس کلید زده شد.
وی خاطرنشان کرد: پیام این حمله فقط به داعش نبود بلکه پیامی جهانی و منطقه ای داشت ناقوس تحرک جدید انقلاب اسلامی به حرکت در آمد و این یعنی باور قدرت موشکی ایران،این یعنی ایران اسلامی ترقه را با موشک جواب میدهد و تهدید با باد را با طوفان پاسخ میدهد اینکه یعنی ترامپ و آل سعود حد خودتان را بشناسید،غرش مردان سپاه پاسداران شما را سر جای خود مینشاند.
امام جمعه شهرستان کارون گفت:خبرنگاران تحلیل کردند که سیلی به داعش زده شد ولی صدای آن تا کاخ سفید و آل سعود هم رسید پاسخ کوبنده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و تهدید صریح سردار سلامی جانشین فرمانده سپاه پاسداران که ما انتقام خواهیم گرفت، 6 موشک میان برد در فاصله 650 کیلومتری دشمن را هدف قرار داد، جمهوری اسلامی در مقابل مسائل حیاتی هیچ  انعطافی ندارد و به کسی رحم نخواهد کرد این موشک های میان برد ماست قطعا سیلی موشک های دور برده ما محکم تر خواهد بود.
وی تصریح کرد: امنیت کشور خط قرمز ملت اسلامی ماست، جواب ترقه را با موشک دادیم تعدی به ملت ایران هزینه بردار است، همه این را تمام دنیا دریافت کردند، 12روز بعد از حمله تروریستی و2  روز بعد از تحریم سپاه توسط آمریکا موشک ها شلیک شد و عزت،شرف و امنیت را برای کشور به ارمغان آورد،این قدرت و شوکت حاصل خون شهدای ماست هر چه شعار دادیم به عمل وارد کردیم.
حجت الاسلام خضیراوی با اشاره به مشکلات اخیر شهرستان کارون از جمله نزاع های اجتماعی،کمبود و قطعی آب و لای روبی از ساحلی کوت عبدالله که باعث ایجاد ریزگردها شده است، گفت: نزاع های اجتماعی در شهرستان کارون باید مدیریت شود ، متاسفانه خسارت های زیادی از این بابت بر شهرستان وارد شد و هر نزاعی خانواده ای را بار می دهد و خسارت های زیادی وارد می کند که بایستی کار کارشناسی و مدیریت شود.
وی افزود: مردم از قطعی و افت فشار آب گلایه داشتند و مسئولین محترم اقدامات ویژه ای را انجام دهند و یکی دیگر از گلایه های مردم مسئله لای روبی از ساحلی کوت عبدالله است که به کانون ریزگردها تبدیل شده است و مردم را اذیت کرده است.
امام جمعه کارون ادامه داد: این لای روبی ها و خاکبرداری ها از ساحلی کوت عبدالله ضرر و زیان زیادی برای مردم دارد و این کار تا خوب مدیریت نشود باید تعطیل شود و آنطوری که من تحقیق کردم هیچ هزینه ای برای شهرستانی که این همه خسارت و سختی را تحمل می کند چیزی به شهرستان داده نمی شود.
حجت الاسلام خضیراوی تاکید کرد: مسئولین شهرستان کارون از بخشنامه ها و مجوزهای مسئولین استان نترسند و من خودم به عهده می گیرم ولی این کار را تعطیل کنند و تا مدیریت خوب بر کار سوار نشود کار آغاز نشود و برای مردم ما روشن باشد که هم ساحل زمین آن تثبیت شود و هم این ریزگردها به یک نحوی تثبیت شود و مردم اینقدر اذیت نشوند و از مسئولین ذیربط می خواهم این کار را مدیریت کنند و در درجه اول حتما این کار را تعطیل کنند.
Share

www.karoonnews.com
  • تبلیغات

    شبکه اطلاع رسانی دانا شبکه اطلاع رسانی رهیاب