چهارشنبه 2 اسفند 1396 | Wednesday, 21 February, 2018
«انکار وعده‌ها» جدیدترین آمار دولتِ حرف/ مردم آلزایمر ندارند
تاریخ : 10 , اردیبهشت, 1396 ساعت :15:09
گزارش؛

در حالی که بیش از 20 میلیون گردشگر در 4 سال گذشته از ایران بازدید کردند دولت نتوانسته به وعده ایجاد 4 میلیون شغل پایدار از هر 10 میلیون گردشگر عمل کند.

به گزارش کارون نیوز به نقل از رهیاب، وقتی که از بزرگ‌ترین به اصطلاح دستاورد دولت عبور کرد باید می‌دانستیم که قرار است از همه وعده‌ها بگذرد؛ 16 آذر 95 حسن روحانی هم از آنچه در برجام انجام شد، شانه خالی کرد و در جمع دانشجویان گفت: ما هیچ قدمی در مسئله برجام برنداشتیم مگر آنکه با مقام معظم رهبری مشورت کردیم. جلسه گذاشتیم، ایشان نامه‌های مکتوب دارند به من خطاب کرده و دستوری که من روی نامه‌های ایشان دادم. هیچ نامه‌ای نبوده که ایشان بنویسد و من دستور قاطع ندهم. در مقام عمل جایی کم و کسر آوردیم اما مبنا براین بوده که دستورات ایشان عملی شود.

برجام که آفتاب درخشان و ماه تابان بود و قرار بود از ابرهای باران زا او آبی برای حل مشکلات مردم نازل شود و سیل جاری از آن به باغ‌های گلابی سر و سامان دهد در دو کلمه خلاصه شد، «تقریباً هیچ». وقتی روحانی از برجام با آن همه تبلیغات خوب بودنش می‌گذشت باید منتظر می‌‍شدیم تا سرنوشت سایر وعده‌های محقق نشده‌اش را می‌دیدیم.

روحانی خیلی دیر وعده‌ 100 روزه‌اش را پس گرفت و برای اینکه بگوید من وعده 100 روزه ندادم علی برکت الله از یک برنامه 100 روزه خیالی رونمایی کرد. رئیس جمهور دولت یازدهم بر خلاف روسای جمهور سابق خیلی ضعیف در مرحله دوم انتخابات حاضر شد و برای دوپینگ کردن از یک یار کمکی بهره برد.

قرار بود جهانگیری با عصبانیتش رقبا را بترساند و روحانی با یک ظاهر آرام حرف‌هایش را پیش ببرد اما روحانی هم 2 دقیقه حرف‌های قالیباف را تحمل نکرد تا این بار جهانگیری و روحانی با سیل بی تدبیری و بی صداقتی‌شان غرق شوند.

روحانی چند روز پیش وعده 100 روزه خودش را در نشست خبری پس گرفت و در مناظره هم وعده ایجاد 4 میلیون شغل را انکار کند. روحانی در برنامه با دوربین شبکه یک در سال 92 گفته بود « من یک نکته بسیار ساده می‌گویم، ما 3 میلیون و 300 هزار بیکار داریم و اگر در سال 10 میلیون توریست وارد کشور شود 4 میلیون اشتغال ایجاد می‌شود، یعنی با یک حرکت صحیح در یک مسئله اقتصادی و اجتماعی ما می‌توانیم بیکاری را حل کنیم».

بنا بر آمار منتشر شده از سوی سازمان میراث فرهنگی تا پایان دولت اصلاحات یک میلیون و 160 هزار گردشگر خارجی ایران را مقصد سفر خود انتخاب کردند و در دولت‌های نهم و دهم این رقم به 4 میلیون و 800 هزار گردشگر رسید. در جدیدترین آمار منتشر شده هم تعداد گردشگران خارجی در سال گذشته میلادی بیش از 5 میلیون و 250 هزار نفر بوده است.

با این حساب می‌توان دریافت که تعداد گردشگران خارجی در دولت یازدهم علی‌رغم امضای برجام افزایش قابل توجهی نداشت هرچند روحانی که به دنبال ایجاد 4 میلیون شغل از 10 میلیون گردشگر بود سالانه باید می‌توانست برای 2 میلیون و 250 هزار نفر از ایرانیان شغل ایجاد کند و در 4 ساله دولت یازدهم تعداد اشتغال ایجاد شده باید به 10 میلیون نفر می‌رسید.

Share

www.karoonnews.com
  • تبلیغات

    شبکه اطلاع رسانی دانا شبکه اطلاع رسانی رهیاب