سه شنبه 29 اسفند 1396 | Tuesday, 20 March, 2018
تب و تاب انتخابات و فرصتی برای انتخاب شدن/ شهرستان کارون، این نهال نوپا احتیاج به زمان و افراد مدیر و مدبر دارد
تاریخ : 31 , فروردین, 1396 ساعت :0:06
یادداشت؛

بار دیگر فصل و دوره انتخابات مانند سال نو برای شکوفایی و انتخاب شدن خود را نشان داد،همه می آیند تا چراغ بدست، روشنی فردا را یکصدا فریاد بزنند،هر چند تبلیغات زود هنگام خلاف بوده ولی بخواهی نخواهی استارت این ماراتن یک ماه زودتر زده شده است.

یادداشت: بار دیگر فصل و دوره انتخابات مانند سال نو برای شکوفایی و انتخاب شدن خود را نشان داد،همه می آیند تا چراغ بدست، روشنی فردا را یکصدا فریاد بزنند،هر چند تبلیغات زود هنگام خلاف بوده ولی بخواهی نخواهی استارت این ماراتن یک ماه زودتر زده شده است.

سوال و بحث اینجاست، فلسفه تشکیل شورای اسلامی شهر و روستاچیست؟ توجه به نکات ظریف و اساسی خدمت رسانی به مردم و حل مشکلات عمرانی و رفاهی ،تحقق منویات مقام معظم رهبری از موارد مهم و خاص این مبحث است.

(کونوخادمین الناس) یاد حکایت دانشمند و چوپانی افتادیم که چوپان در پاسخ سوال دانشمند و چرایی بجای کسب و تحصیل علم به چوپانی پرداخته ،اینگونه پاسخ می دهد: آنچه خلاصه دانشهاست یاد گرفته ام که پنج چیز است:1-تا راست تمام نشده،دروغ نگویم 2- تا مال حلال تمام نشده ،حرام نخورم3- تا عیب و گناه پاک نگردم عیب مردم نگویم4- تا روزی خدا تمام نشد به درخانه دیگری نروم 5- تا قدم به بهشت نگذاشته ام از هوای نفس وشیطان غافل نباشم. دانشمندگفت(حقا تمام علوم را دریافته و هرکس این 5 خصلت را داشته باشد از آب حقیقت علم و حکمت سیر آب شده است)

بله شعارهای انتخاباتی بدون اندیشه و تامل باعث شده که هر دوره مردم با دلهره واضطراب به پای صندوق اعتماد بیایند و راستگویی و مردم یاری از اهم مسائلی است که نایب باید به آن توجه کند، تنها در کنار تقوا و ترس از خداست که انسان به کمال می رسد.

مشکلات و معضلات شهرستان کارون بر هیچ کس پوشیده نیست این نهال نوپا احتیاج به زمان و افراد مدیر و مدبر دارد، در کنار تجربه و راهکار،هر چند کار کردن و خدمت کردن در چنین سنگری بسی دشوار و سخت است، اما صرف فعل خواستن توانستن است برای ما نیز کار ساده ای است، مردم رای اعتماد را همیشه به افراد و جناح های گوناگون داده ا ند، این بار هم محکم می آیند هرچند که….

کاندیدای عزیز شورای اسلامی بدانید شهر اسلامی در درجه اول یک تعریف عدالت محور است شهری که در آن آمار بیکاری- طلاق بالاست اسلامی نیست ،شهری که در آن خانه میلیاردی ساخته می شود و از آن طرف هزاران نفر یک اتاق نتوانند کرایه کنند اسلامی نیست حتی اگر در ماهای محرم و صفر جامه سیاه برتن کنند.

وقتی سیر از گرسنه،سوار از پیاده وقتی ربا خواری در شهر باشد،اگر زندان ها پر شوند بخاطر دولت ها که می آیند ومی روند وبه وعده خود عمل نمی کنند وقتی دو جوان نتوانند با هم ازدواج کنند وقتی بیکار دزد می شود،شهر چگونه اسلامی خواهد شد.

حالا بنشینیم و بگوییم اساس خانواده های غربی از هم پاشیده شده اند،برای حفظ بنیان خانوادهای خودمان چه کارهایی کرده ایم روی غرب را سفید کردیم سن ازدواج دختر و پسر رو به افزایش است،تورم ،گرانی عرق جبین را در آورده است.

آیا برای خیابان- پارک – سینما و دیگر مکانها فکر اسلامی کرده ایم.

باید انسان را شناخت، انسان جسم دارد، نیاز مادی و معنوی دارد ،روح دارد، احساس دارد و از همه مهمتر عقل، باید نیازمندیهای اجتماع را درک کرد فهمید حقوقشان را بلد باشیم آنگونه است که اگر بخواهیم وعده ای بدهیم آشکارا بگویم و پای آن بایستیم.

پیامبر اسلام (ص) وقتی دیدند که چند نفر جوان در حال کشتی گرفتن هستند آیا گفتند:وای نسل جدید از بین رفت یا نه خودشان هم با جوان ها کشتی می گرفتند؟پیغمبر می داند نیاز به کشتی و تفریح است اما محیطش باید اسلامی شود و بین دینی بودن و زندگی کردن دیوار وحصار نیست،خنده وگریه همه باید در چارچوب ارزش های اسلامی باشد اگر برای نسل جدید امکاناتی از قبیل شهربازی- استخر- مجموعه ورزشی …نسازیم، عاقبت نسل جوان ما چه خواهد شد؟

پس نماینده محترم برای همدیگر ادا در نیاوریم بفکر اصلاح دیدگاه خود باشیم هم اندیشی کنیم که خدمت بی منت برای رضای خدا و بنده اش باشد، برای مردم باشید چون از جنس مردمید.

نگارنده:ح.پ

Share

www.karoonnews.com
  • تبلیغات

    شبکه اطلاع رسانی دانا شبکه اطلاع رسانی رهیاب