چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 | Wednesday, 25 April, 2018
فرهنگ مدرسه سازی در شهرستان کارون گسترش پیدا کرده است/ مدرسه 5 کلاسه در روستای ام البنین در دهه فجر افتتاح می شود
تاریخ : 23 , دی, 1395 ساعت :12:24
رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان کارون در گفتگو با کارون نیوز؛

عزیز مزرعه با بیان اینکه نیازهای شهرستان کارون از لحاظ آموزش دارد تامین می شود خاطرنشان ساخت: فرهنگ مدرسه سازی در شهرستان کارون رواج و گسترش پیدا کرده است و مردم در کنار ساختن حسینیه ها و مساجد، مدرسه می سازند.

به گزارش کارون نیوز، عزیز مزرعه رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان کارون در گفتگو با خبرنگار کارون نیوز گفت: زمینی به مساحت 2 هزار متر در روستای ام البنین واقع در شهرستان کارون برای ساخت مدرسه توسط یکی از اهالی روستا اهداء شد و به کمک خیرین فرآیند ساخت آن در حال انجام است.

وی افزود: مدرسه دبستانی 5 کلاسه رسول اکرم (ص) در روستای ام البنین از زیر سازی تا لحظه آخر که آسفالت باشد از کمک های خود خیرین است و در دهه فجر افتتاح و به بهره برداری می رسد.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان کارون عنوان کرد: نیازهای اولیه این مدرسه نیز از جمله کولر،میز و صندلی و تخته وایتبرد توسط نوسازی مدارس تامین و تحویل آموزش و پرورش گردید که بلافاصله بعد از تکمیل در مدرسه نصب خواهند شد.

وی ادامه داد: این مدرسه ششم هست که توسط خیرین ساخته می شود و ان شالله مدرسه هفتم و هشتم نیز احداث می شود و ضمن اینکه سپاه و بسیج هم وارد شدند و سه مدرسه احداث و دو مدرسه دیگر را تکمیل کردند.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان کارون در ادامه گفت: چند روز پیش زمینی به مساحت 3 هزار متر در روستای ابوناگه شهرستان کارون برای ساخت مدرسه دبیرستانی 12 کلاسه توسط اهالی روستا و خیرین اهداء شد و فرآیند ساخت آن هم توسط خیرین صورت می گیرد که کلنگ آن هم زده شد و تا 4 ماه دیگر تکمیل خواهد شد.

عزیز مزرعه در پایان با بیان اینکه خداروشکر نیازهای شهرستان کارون از لحاظ آموزش دارد تامین می شود، خاطرنشان ساخت: فرهنگ مدرسه سازی در شهرستان کارون گسترش پیدا کرده است و مردم در کنار ساختن حسینیه ها و مساجد، مدرسه می سازند.

Share

www.karoonnews.com
  • تبلیغات

    شبکه اطلاع رسانی دانا شبکه اطلاع رسانی رهیاب