جمعه 31 فروردین 1397 | Friday, 20 April, 2018
مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان کارون برگزار شد +تصاویر
تاریخ : 7 , دی, 1395 ساعت :17:40

بعد از ظهر امروز اولین مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان کارون با حضور مسئولین و خبرنگاران این شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری کارون برگزار شد.

به گزارش کارون نیوز، بعد از ظهر امروز اولین مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان کارون با حضور علیدادی فرماندار کارون،سرگرد بختیاری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کارون،علی هلیلی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و خبرنگاران این شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

در این مراسم فرماندار کارون نقش رسانه‌ها در بسترسازي فضاي عمومي و بيان واقعيت‌ها را بعنوان مولفه اصلی قدرت مهم دانست و گفت: در واقع رسانه ها بعنوان عامل شکل گیری افکار عمومی بعنوان یکی از مولفه های اصلی قدرت در موضوعات مختلف نقش بزرگ ومهمی را برعهده دارند.

وی افزود: خبرنگاران تلاش خود را انجام دهند تا اخبار را بصورت صحیح انعکاس دهند و رسالت خود را به خوبی انجام دهند .

همچنین سرگرد بختیاری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کارون با بیان اینکه خبرنگاران در گسترش فرهنگ اعتماد سازی بدور از هرگونه جانب‌داری در جامعه نقش ایفا می‌کنند، اظهار کرد: فرهنگ‌سازی، دارا بودن نقش پویایی، ایفاء نقش تعاملی و سازندگی از دیگر نقش‌های این قشر فرهیخته است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کارون عنوان کرد: خبرنگاران امانتدارانی هستند که باید با حفظ امانت ، واقعیات را به جامعه منعکس نمایند و رسانه ها در روشنگری و ایجاد وحدت بین مردم نقش مهمی دارند و مسئولین در این خصوص خبرنگاران را کمک کنند.

وی وظیفه خبرنگار را در انعکاس اخبار مهم دانست و گفت:خبرنگاری از مشاغل سخت که با وجود استرس وفشار روانی که این شغل دارد خبرنگار باید در انعکاس اخبار دقت لازم را باید داشته باشد.

سرگرد بختیاری تصریح کرد: خبرنگاران در جامعه نقشي كليدي در بيان حقايق و نظارت بر امور داشته و در  ارتقاي سطح اجتماعي و حل معضلات در كنار ارتقاي فرهنگ عمومي نقشي مهم دارند.

گفتنی است در پایان این مراسم به خبرنگارانی که در کارگاه آموزش خبرنگاری(مقدماتی) پایگاه خبری تحلیلی کارون نیوز شرکت کردند گواهی خبرنگاری از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کارون داده شد.

Share

www.karoonnews.com
  • تبلیغات

    شبکه اطلاع رسانی دانا شبکه اطلاع رسانی رهیاب