جمعه 31 فروردین 1397 | Friday, 20 April, 2018
عزاداری هیئت های مذهبی شهرستان کارون در روز تاسوعای حسینی +تصاویر
تاریخ : 20 , مهر, 1395 ساعت :15:06
گزارش؛

مراسم عزاداری روز تاسوعا صبح امروز با حضور هیئت های مذهبی و مردم ولایی شهرستان کارون روبروی مصلی نماز جمعه کوت عبدالله برگزار شد.

به گزارش کارون نیوز، مراسم عزاداری روز تاسوعا صبح امروز با حضور هیئت های مذهبی و مردم ولایی شهرستان کارون روبروی مصلی نماز جمعه کوت عبدالله برگزار شد.

دراین تجمع باشکوه که بيش از 100 هیئت عزاداری حضور داشتند، دسته های عزاداری هر منطقه به صورت منسجم در قالب هیئت های سینه زنی و زنجیرزنی در محل برگزاری مراسم حاضر شده و پس از اقامه عزای حسینی، با نوای عزاداری دیگر هیئت های مذهبی به مرثیه سرایی پرداختند، در بخش پایانی مراسم نیز هیئت های عزاداری به صورت هیـئتی واحد در رثای سید و سالار شهیدان و شهدای عاشورا بر سر و سینه زدند.

مشارکت نوجوانان، جوانان و بانوان و  پرچم دارانی که علی رغم کهولت سن بیرق عزای امام سوم شیعیان جهان را بر دوش می کشیدند، حال و هوای دیگری به این تجمع بزرگ داده بود.

نوحه خوانی ، حضور هیأت عزاداری از شهرستان هاي مجاور، توزیع نذورات مردمی میان عزاداران حسینی از سوی ساکنین  و مردم حاضر در مراسم و برنامه شبيه خواني روز عاشورا و حضور امام جمعه شهرستان كارون در بين عزاداران از دیگر بخش های قابل توجه این مراسم عظیم بود.

گفتني است این مراسم به صورت زنده از صدا و سيماي مركز خوزستان پخش شد.

Share
نویسنده : جانم فدای رهبرم سید علی
تاریخ : 20 آبان 1395 / 21:41:51

سلام بر رهروان حسین بن علی(ع)

www.karoonnews.com
  • تبلیغات

    شبکه اطلاع رسانی دانا شبکه اطلاع رسانی رهیاب