جمعه 31 فروردین 1397 | Friday, 20 April, 2018
دبستان طبرسی سه کلاسه و فاقد امکانات
تاریخ : 30 , مرداد, 1395 ساعت :3:01
گزارش؛

در دبستان طبرسی بیش از 100 نفر دانش آموز دختر و پسر به صورت مختلط درس می خوانند،کلاس های این مدرسه به گونه ای فرسوده است که گچ های سقف کلاس بر سر دانش آموزان سرریز می شود.

به گزارش کارون نیوز، روستای مبارکه 2 از توابع شهرستان کارون که در 20 کیلومتری شهر کوت عبدالله واقع است دارای یک مدرسه سه کلاسه به نام دبستان طبرسی است که هیچ گونه امکانات رفاهی و بهداشتی ندارد.

در دبستان طبرسی بیش از 100 نفر دانش آموز دختر و پسر به صورت مختلط درس می خوانند،کلاس های این مدرسه به گونه ای فرسوده است که گچ های سقف کلاس بر سر دانش آموزان سرریز می شود.

حیاط این مدرسه نیز به گونه ای پوشیده از بوته های خار است که کسی نمی تواند در آن قدم بزند و شباهت زیادی به صحرا دارد تا یک مکانی برای تحصیل دانش آموزان، این مدرسه دبستانی از وسایل سرمایشی هم محروم مانده است و در این گرمای طاقت فرسا تحصیل را برای این دانش آموزان دبستانی دشورا کرده است.

سرویس های بهداشتی این مدرسه فاقد درب و پنجره می باشد که وضعیت اسف باری را دارد.

تمام محرومیت های این مدرسه را می توان از پرچم سه رنگ برافراشته در سر در دبستان طبرسی فهمید که تاکنون این پرچم هم تعویض نشده و محروم مانده است.

 

دبستان طبرسی

ابراهیم سلامات عضو شورای روستای مبارکه 2 در گفتگو با خبرنگار کارون نیوز گفت: در گذشته مدرسه طبرسی فاقد دیوار بود و الان قریب به سه سال است که دیوار بتنی به کمک شرکت نیشکر کشیده شد که در حال حاضر این دیوار بتنی مانع ورود حیوانات به مدرسه نشده است و دبستان طبرسی به استرحتگاه حیوانات تبدیل شده است.

وی افزود: دانش آموزان دختر و پسر روستای مبارکه 2 برای ادامه تحصیل در مقطع راهنمایی باید مسافت 10 کیلومتر را طی کنند تا به روستای ابوناگه برسند که در آن مدرسه نیز دو کلاس کانتینری به صورت مختلط و شیفت های جداگانه است که باز هم تداخل دارند.

سلامات عنوان کرد: با توجه به کمبود امکانات مدرسه راهنمایی، مختلط بودن و نبود سرویس ایاب و ذهاب، هیچ یک از اهالی روستای مبارکه 2 حاضر به فرستادن دختران خود به مدرسه برای تحصیل نیستند و این گونه مسائل باعث شده است که دختران تا مقطع ابتدایی ترک تحصیل کنند.

عضو شورای روستای مبارکه 2 خاطرنشان ساخت: جلساتی را با مدیر آموزش و پرورش شهرستان کارون داشتیم و اعلام کردیم که حاضر به واگذاری زمین در روستا جهت ساخت مدرسه جدید هستیم، متاسفانه قریب به سه سال گذشت اما تاکنون هیچ گونه اقدامی نشده است.

 

همچنین مزرعه مدیر آموزش و پرورش شهرستان کارون در گفتگو با خبرنگار کارون نیوز تصریح کرد: مدرسه طبرسی طبق توافقی که با مسئولین انجام دادیم قرار بود بنیاد برکت این مدرسه را بسازد ولی تا کنون این امر صورت نگرفته است.

به گزارش کارون نیوز، حال با توجه به وضعیت اسف بار دبستان طبرسی پس از گذشت سه سال باید منتظر ماند که مسئولین ذیربط چه تمهیداتی برای این مدرسه محروم در نظر می گیرند و آیا معضل کمبود امکانات و مدرسه های مختلط دختر و پسر که باعث ترک تحصیل عده ای زیادی از دختران روستای مبارکه 2 شده است حل خواهد شد یا نه؟ و آیا مدرسه جدیدی در کنار مدرسه طبرسی ساخته می شود تا دانش آموزان مجبور به طی کردن مسافت 10 کیلومتر نباشند؟

 

Share

www.karoonnews.com
  • تبلیغات

    شبکه اطلاع رسانی دانا شبکه اطلاع رسانی رهیاب