چهارشنبه 2 اسفند 1396 | Wednesday, 21 February, 2018
وقتی عربستان، سازمان ملل را می خرد
تاریخ : 21 , خرداد, 1395 ساعت :22:52
گزاش/

بان کی مون گفته است “انتقادها را می پذیرم.“ او همچنین گفت حذف عربستان از لیست سیاه به خاطر کشتن کودکان یمنی ” تصمیمی دردآور و سخت“ بود.

به گزارش کارون نیوز به نقل از رهیاب؛ نهادهای بین‌المللی مدافع حقوق کودک حذف نام عربستان سعودی از “فهرست سیاه ناقضان حقوق کودک” سازمان ملل را شدیدا محکوم کردند.

به گفته‌ی این کنشگران اقدام سازمان ملل اعتبار فهرست سیاه و دبیرکل این سازمان را زیر سوال می‌برد.
عربستان به دلیل افزایش ۶۰ درصدی کشتار کودکان بر اثر حملات “ائتلاف سعودی علیه یمن” در سال ۲۰۱۵ به فهرست ناقضان حقوق کودک افزوده شده است.
نماینده‌ی عربستان در سازمان ملل تاکید کرد که نام کشورش “برای همیشه و بدون قید و شرط” از فهرست یادشده پاک شده است.
بان کی مون تاییدکرده قراردادن ائتلاف سعودی در فهرست ناقضان حقوق کودک، بودجه بعضی برنامه‌های سازمان ملل را تهدید کرده است.
قبلا بعضی دیپلمات‌ها گفته بودند عربستان تهدیدکرده اگر ائتلاف نظامی‌شان در آن فهرست برود، کمک‌هایش به سازمان ملل را قطع می‌کند.
سفیر عربستان در سازمان ملل گفته است ما هیچ‌وقت تهدید نکردیم ولی خب چنان برخورد غیرمنصفانه‌ای با ائتلاف ما، بر روابط ما با سازملل تاثیر می‌گذاشت.
دبیرکل سازمان ملل همچنان تاکید کرده ائتلاف سعودی در کشتن حداقل ۵۱۰ کودک یمنی و مجروح‌کردن ۶۶۷ کودک دیگر مسئولیت دارد.
بان کی مون گفته است “انتقادها را می پذیرم.” او همچنین گفت حذف عربستان از لیست سیاه به خاطر کشتن کودکان یمنی ” تصمیمی دردآور و سخت” بود.
وی افزود: من باید این تصمیم را میگرفتم چون نمیشود فعالیت های دیگر سازمان ملل، به ویژه فعالیت های امداد رسانی، بر سر این موضوع تعطیل شوند
مدیر دیده‌بان حقوق بشر می گویداگر بان‌کی مون اجازه بدهد پول‌های عربستان او را ساکت کند، چه اعتباری برای سازمان ملل می‌ماند؟
Share

www.karoonnews.com
  • تبلیغات

    شبکه اطلاع رسانی دانا شبکه اطلاع رسانی رهیاب