شنبه 5 اسفند 1396 | Saturday, 24 February, 2018
تاریخ : 16 , مرداد, 1394 ساعت :12:26

کارون نیوز:کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور در جدیدترین اقدام برای جمع‌آوری بانک اطلاعاتی کارگران کشور، سامانه پیامکی تعریف کرده است.

به گزارش کارون نیوز به نقل از فارس، بانک اطلاعاتی کارگران در کشور به صورت پراکنده در تشکل‌های کارگری و مجامع وجود دارد، اما هنوز اطلاعات تمام کارگران بیمه‌ای و یا غیر بیمه‌ای کشور به صورت جامع و یک پارچه جمع‌آوری نشده است.

بر اساس این گزارش کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور در اقدامی با تعریف یک سامانه پیامکی کارگران را برای ارسال اطلاعات و ثبت نام دعوت کرده است.

به گزارش فارس، هدف از این اقدام حمایت از قشر کارگر و معرفی آن‌ها به مراجع دارای صلاحیت برای تصمیم‌گیری عنوان شده است.

در این باره هادی ابوی دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با اشاره به اینکه مراحل اجرای طرح جمع آوری بانک اطلاعاتی کارگران در مشهد مقدس به صورت آزمایشی اجرا می‌شود، اظهار داشت: یک سامانه پیامکی برای پوشش هرچه بهتر اطلاعات کارگران و تسهیل در امر ثبت نام راه‌اندازی شد.

وی افزود: به جای مراجعه حضوری کارگران و اتلاف وقت آنان به صورت پیامکی اطلاعات جمع‌آوری می‌شود که بر این اساس شماره تلفن ثابت و کد شهر باید به سامانه 30001633 ارسال شود.

ابوی درباره آخرین آمار کارگران ثبت نام شده تصریح کرد: از تمام شهرهای کشور پیامک‌های ثبت نام ارسال شده و تاکنون هزار و 250 نفر در این باره اقدام کرده‌اند.

این نماینده فعال کارگری درباره نحوه شناسایی کارگران بدون بیمه تاکید کرد: پس از فراخوان اولیه و ثبت نام افراد از طریق سامانه پیامکی کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور در پیامکی به ثبت نام کننده اعلام می‌کند که مدارک خود را به سایت کانون ارائه دهد که تشکل‌های کارگری با انجام تحقیقات اولیه این اطلاعات را مورد راستی‌آزمایی قرار می‌دهند.

به گزارش فارس، طبق آمار غیر رسمی 7 میلیون کارگر شاغل فاقد بیمه در کشور وجود دارد که اکثر ‌آن‌ها در کارگاه‌های زیرزمینی مشغول به کار هستند که قرار است با بانک اطلاعاتی معرفی شده قابل شناسایی شوند.

 

 

Share

www.karoonnews.com
  • تبلیغات

    شبکه اطلاع رسانی دانا شبکه اطلاع رسانی رهیاب